• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
load more hold SHIFT key to load all load all

Projektas ,,Europos ateitis tavo rankose“

Europos Sąjunga  daro visokeriopą įtaką mūsų kasdieninio gyvenimo kokybei. Šiandien Europa nėra tik galimybė. Tai tiesiog toks lygis, kuris lemia  daugelį mūsų gyvenimo standartų. Todėl būtina žinoti, kokiais demokratiniais būdais ES piliečiai  gali  suteikti ,,formą ir spalvą“ Briuselyje priimamiems politiniams sprendimams.

Spalio 18 dieną Jelgavos mieste (Latvijoje) vyko pirmas projekto ,,Europos ateitis tavo rankose“, kurį finansuoja  Europos Sąjungos Komisija, susitikimas. Jo tema ,,ES šiandien“.  Lietuvą atstovavo Telšių Žemaitės gimnazijos 24 moksleiviai, mūsų gimnazijos 13 mokinių (mokytojos Laima Uosytė ir Laima Šimulienė) bei 8 Mažeikių ,,Gabijos” gimnazijos moksleiviai. Renginio dalyviai susipažino su Jelgavos miestu, diskutavo apie ES kompetencijas, priimamus sprendimus ir nacionalinį suverenitetą. Debatams vadovavo Tarptautinės mokyklos istorijos mokytojas Edgars Berzinš. Susitikime taip pat dalyvavo  Magdalena Pokojska, Europos Komisijos narė iš Briuselio, Linda Jakobsene, EK atstovė Latvijoje, Gražina Soltonienė, EK atstovė Lietuvoje.
    Vasario  mėnesį toks pat renginys vyks Telšiuose, o kovo mėnesį - vėl Jelgavoje, kur moksleiviai diskutuos apie ES ateitį, galimus Europos ateities scenarijus.
  Lietuvos ir Latvijos moksleiviai už įdomų renginį dėkojo Auksei Valackonienei (Telšių EDIC) ir Tabitai Škerbergai (Jelgavos EDIC).