• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sugrįžus iš Jaunųjų geografų mokyklos

2012 metų sausio 3-5 dienomis Vilniuje vyko Jaunųjų geografų mokyklos (JGM) žiemos sesija, į kurią susirinko 11 mokinių iš įvairių Lietuvos mokyklų.
Pirmąją dieną dr. Dalia Prakapienė organizavo ekskursiją ,,Senieji Vilniaus amatai ir verslai“. Aplankėme Gintaro galeriją, grožėjomės Šv. Onos bažnyčia. Po to Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete klausėme doc. Donato Burneikos paskaitos ,,Pasaulio ūkio geografijos aktualijos“ ir diskutavome apie valstybių ekonomiką. Vakare vyko vakaronė, kurioje atlikome užduotis, žaidėme, taip geriau pažinome vieni kitus.
Antrąją dieną universitete išklausėme dr. Edvino Stonevičiaus paskaitą ,,Nemunas. Hidrologiniai tyrimai Lietuvoje“, apžiūrėjome Vilniaus meteorologinę stotį, bandėme nuspėti, kokie orai bus po valandos. Po pietų važiavome į Tuskulėnų rimties parką, susipažinome su jo istorija apžiūrėdami ekspoziciją ir kolumbariumą. Vakarą leidome su buvusiais JGM mokiniais, klausydami jų pasakojimų apie keliones.
Trečios dienos rytą rinkomės Simono Daukanto gimnazijoje, kur piešėme JGM žiemos sesijos ,,minčių žemėlapį“, kiekvienas pristatėme skaidres apie netoli gyvenamosios vietos esantį Valstybės saugomą gamtos paminklą. Aš pristačiau Šatrijos piliakalnį.
Ši sesija man buvo ir įdomi, ir naudinga. Įgijau daug patirties, išmokau naujų dalykų, susiradau bendraminčių, su kuriais pavasarį Klaipėdoje susitiksiu kitoje JGM sesijoje.

Silvija Linkevičiūtė, IIa gimn. klasė,
Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija