• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sugrįžus iš Jaunųjų geografų mokyklos

Geografijos entuziastai pavasario atostogas leido Klaipėdoje, kur tris dienas vyko Jaunųjų geografų mokyklos (JGM) pavasario sesija. Jaunieji geografai iš skirtingų Lietuvos miestų suvažiavo į Klaipėdą, kad įgytų praktinių geografijos žinių bei pabendrautų su bendraamžiais.
Pirmąją sesijos dieną vykome į Melnragę. Ten susipažinome su Jūrinių tyrimų centru, pabuvojome prie molo, lankėmės meteorologinėje stotyje, vėliau susipažinome su jūrinių tyrimų laivo įranga. Antrąją dieną patraukėme į Klaipėdos jūrų uostą. Uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas mums papasakojo apie Klaipėdos jūrų uosto perspektyvas, jo plėtrą ir svarbą. Po to važiavome į Vakarų Baltijos laivų statyklą, kur turėjome galimybę pasivaikščioti metalo apdirbimo cechuose ir iš arti pamatyti įspūdingus laivus. Be to, vakare susipažinome su Klaipėdos senamiesčiu, jo architektūra. Trečiąją dieną buvome Turizmo informacijos centre, miesto savivaldybėje bei Klaipėdos universiteto mokslo ir technologijų parke.
Jaunųjų geografų mokyklos sesijose visada gausu užsiėmimų. Mokiniai, dalyvaujantys JGM veikloje, turi galimybę pabendrauti su garsiais žmonėmis. Netrūksta ir linksmybių. Vakarais vyksta smagios vakaronės, kuriose įdomiai leidžiame laiką su bendraminčiais ir pailsime po įtemptos dienos. 8-9 klasių mokiniai, norintys dalyvauti JGM veikloje, informaciją gali rasti www.jgm.lt puslapyje.

Silvija Linkevičiūtė, IIa gimn. klasė,
Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija