• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dešimtokai „matavosi“ įvairias studijų galimybes

Praėjusių metų pabaigoje atliktas moksleivių tyrimas siekiant išsiaiškinti jų poreikius. Daugiau nei pusė visų apklaustųjų (54proc.) pageidavo vykti į darbo ir mokymo įstaigas, kad kuo plačiau galėtų susipažinti su studijų ir darbo galimybėmis.
Antrų gimnazijos klasių moksleiviai, lydimi auklėtojų Reginos Kumžienės, Sauliaus Damanskio bei karjeros koordinatorės Daivos Gramalienės, vienai studijų ir profesijų pažintinei dienai pasirinko Klaipėdą.
Pirmiausia buvome labai šiltai sutikti Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokyklose bendruomenės bei direktorės pavaduotojos ugdymui Albertinos Kamežienės. Pavaduotoja supažindino su mokykla bei studijų programomis. Vėliau merginos stebėjo kirpėjos darbą, bandė kurti floristikos gaminį, vaikinai kompiuterinio projektavimo klasėje gaminosi vizitines korteles, visi stebėjo moksleivių ir pedagogų darbą bei tarpusavio bendravimą. Po to mums buvo pristatyti kirpėjų ir rūbų siuvimo bei modeliavimo studentų darbai. Labiausiai nustebino tai, kad į šią mokyklą mokytis praktinių įgūdžių kasmet stoja net baigę universitetines studijas.
Vėliau pravėrėme Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos duris. Karjeros centro vedėja dr. Genutė Kalvaitienė organizavo viktoriną, suteikė galimybę aplankyti mokomuosius ,,kapitonų tiltelius“, išbandyti laivų treniruoklius. Po šių trumpų pratybų tapo aišku, kurie moksleiviai neatsparūs bangavimui, karščiui, įvairioms kritinėms situacijoms. Drąsesni galėjo bandyti ,,įplukdyti“ didžiulį laivą pro jūros vartus, stebėjome, kaip keičiasi laivo valdymas naktį, siaučiant audroms arba smarkiai sningant. Susipažinome, kiek jūreiviai turi turėti žinių bei kokių gebėjimų gali pareikalauti šios krypties studijos.
Tądien aplankėme ir Klaipėdos Laivininkų mokyklą. Mus pasitiko profesijos mokytojas, jūrų kapitonas Stanislovas Macijauskas. Šioje mokykloje taip pat susipažinome ne tik su mokslo sąlygomis bei darbu pabaigus ją, bet ir stebėjome gelbėjimo pratybas, ką turi žinoti ir kaip elgtis kiekvienas laivo darbuotojas.
Daiva Gramalienė, Karjeros koordinatorė