• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Prisimintos Užgavėnių tradicijos

Vasario 5 dieną gimnazijos sporto salėje vyko Telšių rajono mokyklų 1–5 klasių mokinių etnopopietė „Skrynios paslaptys“. Džiugu, kad šis renginys tapo tradicinis ir vyko jau trečius metus, o gausus būrys dalyvių, kurių šiemet susirinko net 250, liudija, kad jis yra mėgstamas. Renginio sumanytoja ir organizatorė Jūratė Valatkienė kartu su rajono šokio mokytojų metodinio būrelio tarybos nare Laima Viliušiene jam ruošėsi iš anksto.

Jos sumanė etnopopietės temą  „Užgavėnių tradicijos“, išradingai parašė  scenarijų, parinko šokius, žaidimus, pakvietė muzikantą. Šventę pradėjo ir linksmą nuotaiką visiems padovanojo Telšių r. Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos pradinių klasių mokiniai su savo mokytoja metodininke Vaida Gedmantiene. Sveikindamas dalyvius gimnazijos direktorius Robertas Ežerskis nuoširdžiai pasidžiaugė, kad saugojamos lietuviškos tradicijos. Po to Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos 7b klasės mokinė Gabrielė Dobrovolskytė, etnopopietės vedėja, linksmai  pristatė žaidimus, varžytuves, kuriose dalyvavo komandos iš Eigirdžių, Žarėnų „Minijos“, Upynos, Kaunatavos, Janapolės, Nevarėnų, Telšių „Ateities“, „Germanto“, „Atžalyno“  pagrindinių mokyklų, Buožėnų, Ubiškės, Rainių mokyklų – darželių, Luokės gimnazijos Viekšnalių pradinio skyriaus, Telšių „Saulėtekio“, Ryškėnų pradinių mokyklų, Telšių „Kranto“ progimnazijos, Vaikų ir jaunimo ugdymo edukacinio informacijos centro, Tryškių „Lazdynų Pelėdos“ ir  Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijų. Šiais metais etnopopietėje visi šoko pagal „gyvai“ grojamą folklorinę muziką, kurią  dovanojo varniškis muzikantas Arūnas Gedmantas.
           Kokia Užgavėnių šventė be blynų, Kanapinio ir Lašininio kovos bei Morės sudeginimo? Mokyklų komandos atsinešė „didžiausius kalnus“ blynų, kuriais vaišinosi patys ir dalinosi su kitais dalyviais. Po vaišių visi stebėjo įspūdingą Kanapinio ir Lašininio kovą, klausėsi jų didingų oracijų. Visi „sirgo“, kad kovą laimėtų Kanapinis. Vėliau lauke garsiai skanavo: „Žėima, žėima, biek iš keima“,  sudegino Morę.
           Renginio pabaigoje Telšių r. savivaldybės švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyr. specialistė  I. Daubarienė kartu su Telšių r. šokio mokytojų  metodinio būrelio pirmininke Jūrate Valatkiene padėkojo šventės dalyviams už patirtą nuoširdžią bendrystę ir mokytojams įteikė padėkos raštus.

Telšių r. šokio metodinio būrelio pirmininkė Jūratė Valatkienė