• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ar obuolys geriau nei cigaretė?

Nors Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijoje rūkančiųjų mokosi nedaug, tačiau pagalbos vaikui specialistus ir auklėtojus liūdina faktas, jog kasmet keletas jaunuolių baigia mokyklą jau įgiję šį žalingą įprotį. Todėl stengiamasi  gimnazijoje puoselėti sveiko gyvenimo idėjas ir padėti išsiugdyti sveikatą puoselėjančius įpročius.

Gimnazijoje kasmet, minint Pasaulinę nerūkymo dieną, rengiama 13 – 14 metų paaugliams netradicinė pamoka „Cigaretė – ne draugas“. Tokia amžiaus grupė pasirenkama neatsitiktinai. Tyrimai rodo, kad būtent šios amžiaus grupės vaikai pradeda rūkyti ir svaigintis.  Priežasčių yra ne viena, pavyzdžiui, norima pritapti prie bendraamžių grupės, mėgdžiojami suaugusieji, dėl žemo rizikos laipsnio linkstama išbandyti naujoves.
           Šiemet netradicinę pamoką septintokams vedė gimnazijos Vaiko gerovės komisijos specialistai. Padedant sveikatos priežiūros specialistei, vaikai analizavo vaizdo medžiagą apie rūkymo sukeltas ligas, kartu su psichologe ieškojo priežasčių, kodėl pradedama rūkyti, o Nepilnamečių reikalų pareigūnų veiklos grupės vyresnioji specialistė Rasa Liaučytė juos supažindino su rūkančiųjų teisine atsakomybe.
    Mokiniai, pasidalinę į grupes, skaičiavo, kiek kainuoja rūkymas ir ką galima už pinigus, išleistus cigaretėms, įsigyti. Taip pat sukūrė šmaikščių ketureilių apie tabako žalą bei pateikė argumentų, kodėl verta gyventi sveikai ir kokių yra atsipalaidavimo būdų, sukūrė įdomių plakatų, kurie papuoš gimnazijos skelbimų lentą.  Buvo prieita prie išvados, kad obuolys geriau už cigaretę. Kūrybingiausi ir aktyviausi paaugliai apdovanoti Telšių policijos komisariato ir Telšių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro prizais.