• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ETNOGRAFINĖ VAKARONĖ „PO ŽEMAITIŠKA PASTOGE“

Lapkričio 25 dieną  Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos aktų salėje vyko pradinių klasių mokinių etnografinė vakaronė „Po žemaitiška pastoge“, kurią organizavo choreografijos mokytoja Jūratė Valatkienė kartu su direktoriaus pavaduotoja  Elena Martinkiene. Vakaronę pradėjo Telšių kultūros centro folkloro ansamblis „Spigėns“, vadovaujamas  Dianos Bomblauskienės. Muzikai nutilus, žemaitiška tarme savo vaikystės įspūdžius, patirtus kaime pas „babą“, papasakojo gimnazistė Vykinta Bagužaitė. Netrukus „žviegdamos“ į salę įbėgo „europietiškos, išmaniosios“ kiaulės, kurias vaidino 8b klasės mokinės Gabrielė Dobrovolskytė ir Gabija Šniaukštaitė bei jaunių, jaunuolių šokio būrelių nariai. Jas gaudė ir visą vakaronę vedė jaunieji ūkininkai – renginio vedėjai Greta Norvaišaitė ir Osvaldas Milašius. Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos direktorius Robertas Ežerskis ir prelatas Juozas Šiurys pasveikino visus susirinkusius į liaudišką vakaronę ir palinkėjo smagiai bei turiningai praleisti laisvalaikį, puoselėjant žemaičių tradicijas, papročius ir kalbą.

Nieko nelaukdami, žemaitiškai dainavo 1a klasės mokiniai kartu su  mokytoja Kristina Būtiene. Nuo jų neatsiliko 1b klasės vaikai, kurie pašoko žemaitišką šokį „Kleckai“. Šokėjus ruošė mokytoja Rasa Kasparavičienė. Šauniai dainavo žemaitišką dainą „Oželis“ ir  linksmai  surengė  lenktynes su šaukštais 2b klasės mokinių komanda kartu su mokytoja Birute Narmontiene, o 3a klasės mokinių komanda,  mokytoja Lina Narvydienė ir tėveliai pagamino ir pristatė ,,ausytes“ - saldų žemaitišką patiekalą, kuriuo gausiai pavaišino visus vakaronės dalyvius.
      Vakaronėje užduotys buvo paruoštos ir  tėvelių komandoms. Vieną tokią, lenktynes su maišais, išradingai surengė 3b klasės mokinių komanda su  mokytoja Ramune Šemetiene. Visus smagiai išjudino žaidimas „Žiedytis“, kurį organizavo antrokai su  mokytoja Kristina Batavičiene. Netrukus salės viduryje nuotaikingai mokytoja Aistė Mileikienė  su ketvirtokais šoko folklorinį šokį „Malūnėlis“. Po to vakaronės vedėjai pakvietė tėvelių komandas dalyvauti žemaitiškoje viktorinoje. Paaiškėjo, kad jos yra gerai susipažinusios su savo krašto istorija ir žemaitišku tautiniu moters bei vyro kostiumu, todėl tėvelių komandų jėgos buvo panašios. Paskutinį šokį „Blezdingėlė“ pakvietė visus pašokti 4b klasės mokinių komanda ir jų mokytoja Onutė Staigienė.
      Vakaronės pabaigoje renginio iniciatorė, organizatorė ir vykdytoja choreografijos mokytoja ir pavaduoja nuoširdžiai padėkojo visiems dalyviams: kapelai „Spigėns“, pradinių klasių pavaduotojai Dianai Simanauskienei, mokiniams, jų mokytojoms, tėveliams, už puikų bendravimą bei nuoširdų pasibuvimą kartu ir palinkėjo vėl susiburti kitų metų tamsų rudens vakarą.