• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jaudinanti patriotizmo pamoka

Sausio 27 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi „Misija Sibiras“ ekspedicijos vadovas Arnoldas Fokas. Susitikime dalyvavo I-IV gimnazijos klasių mokiniai bei mokytojai.

Svečias papasakojo apie projektą ir galimybę jame dalyvauti. Pasidžiaugė, jog Lietuvoje jaunimas yra pilietiškas. Per 10 metų įvyko 15 ekspedicijų, kuriose norą dalyvauti pareiškė apie 11 tūkstančių žmonių. Sužinojome, kad norint patekti tarp šešiolikos ekspedicijos dalyvių reikia pereiti kelis etapus: užpildyti anketą, dalyvauti bandomajame žygyje. Tik patekę į trečiąjį etapą dalyviai susitinka su tremtyje buvusiais žmonėmis, mokosi pas kryždirbį, o liepos 17-ąją iš Vilniaus geležinkelio stoties išvyksta į Sibirą. Šiemet „Misija Sibiras“ dalyviai vyko į Igarką, kur yra didžiausios Lietuvos tremtinių kapinės.
Arnoldas Fokas pasidalino savo ir draugų išgyvenimais, patirtais ekspedicijos metu bei  tvarkant kapines, kurios nuvykus atrodė tartum miškas. Jame reikėjo ieškoti kryžių ir tvorelių, kad įsitinkintų, jog čia tikrai būta kapų. Atkaklių ir motyvuotų dalyvių darbo rezultatas: iš pelkių ištraukti seni, o šalia jų pastatyti 9 nauji  kryžiai. Po sunkaus darbo neliko jokių abejonių – tai tikrai tremtinių kapai.
Šis prasmingas susitikimas paskatino iš naujo atversti tautos istorijos puslapius ir prisiminti tremtinių skaudžius likimus.