• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pradinukų Amatų diena ir Kaziuko mugė

Kovo 6 dieną pradinių klasių mokiniai kartu su mokytojomis rinkosi ne į pamokas, o į Amatų dienos ir Kaziuko mugės atidarymo šventę. Tautiniais rūbais pasipuošę 4a klasės mokiniai Neda Lukošiūtė ir Kristijonas Račys linksmai paskelbė šventės pradžią. Visus susirinkusius nuotaikingu liaudiškos muzikos kūriniu sveikino Telšių kapelos „Smagratis“ muzikantas Martynas Miliauskas su dukra Akvile, 4a klasės mokine.

Atidaryme pasirodė rajoninio konkurso „Rokoukiamies žemaitėška“ bei pradinukų konferencijos „Profesijų ABC“ dalyviai. Linksmomis dainelėmis džiugino 1a klasės ir dainavimo studijos „Pupa“ dainorėliai. Visose klasėse veikė amatų dirbtuvės, į kurių veiklą entuziastingai įsijungė ir pradinukų tėveliai: K.Šimkienė mokė iš karoliukų verti gėlytes, V.Rumovskienė – rišti verbas, S.Žvirzdinienė – pinti tautines juosteles, papuošalų gamybos subtilybes atskleidė R.Fabijonienė, S.Mušinskas su vaikais „papjė-mašė“ technika margino velykinius kiaušinius, o G.Rumbutienė supažindino su įvairiomis vaistažolėmis, po to visi ragavo kelių rūšių arbatas.  Aktyvios buvo ir mokytojos: su vaikais I.Batavičienė tapė ant šilko, O.Staigienė iš buitinių medžiagų darė vazeles.
Kaziuko mugės pradžią paskelbė Telšių kultūros centro darbuotoja A.Jakavičiutė. Šiųmetė mugė buvo ypač turtinga namuose gamintais saldumynais, rankų dirbiniais iš medžio, siūlų, popieriaus... Žaidimų klasėje A.Jakavičiutė pasakojo vaikams apie žemaitiškus tautinius rūbus, surengė žemaitiškų žodžių viktoriną, tautiškos juostelės pynimo komandines varžytuves. Nugalėtojai ir išradingiausi mažieji prekybininkai apdovanoti saldžiais prizais.