• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Euroscolos konkursas

2017 m. spalio 24 d. mūsų gimnazijos komanda dalyvavo Europos Parlamento Informacinio biuro organizuojamame „Euroscolos“ konkurse. EPIB stengiasi  atsižvelgti į geografinę užsiregistravusių mokyklų padėtį. Tai mes vykome į Klaipėdą. Finale dalyvauja nuo 4 iki 6 komandų. Mūsų finale dalyvavo: Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija, Plungės „Saulės“ gimnazija, Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija. Deja, Plungės rajono Platelių gimnazija ir Skuodo rajono Mosėdžio gimnazija neatvyko į finalą.

Finalas prasideda vienos minutės trukmės komandų prisistatymu, kurį dalyviai rengia iš anksto. Komandų prisistatymą vertina kitos komandos metu komandų laukia užduotys, skirtos žinioms apie Europos Sąjungą ir jos institucijas, kompetencijos sritis, istoriją, veiklą, apie Europos Sąjungos šalis ir kandidates, apie žinomiausias Europos Sąjungos asmenybes ir pareigūnus patikrinti. Komandą sudarė dešimt gimnazistų: Gabija Kasparavičiutė, Laura Bagočiutė, Gustė Laukaitytė, Greta Norvaišaitė, Jovita Gečaitė, Rokas Rusys, Vytautas  Petrikas, Edvinas Kazlauskas ir  Šarūnas Karpuchinas. Mokinius  ruošė geografijos mokytoja Laima Uosytė.
Mūsų gimnazijos mokinių nuotaikingą prisistatymą kitos konkurse dalyvavusios gimnazijos įvertino geriausiai. Nuoširdus ir atsakingas gimnazistų ruošimasis konkursui padėjo pasiekti pergalę ir laimėti kelionę Strasbūrą. Kovo 8 dieną 24 moksleivių ir dviejų mokytojų grupė lankysis Europos Parlamento būstinėje Strasbūre ir dalyvaus jaunimo debatuose ir balsavime ES klausimais, modeliuojant realaus EP darbą Strasbūre. Debatai vyksta anglų ir prancūzų kalbomis, o juose dalyvauja per 500 moksleivių iš ES valstybių narių ir kandidačių. Europos Parlamentas skiria subsidiją kelionės ir pragyvenimo išlaidoms padengti.
Mūsų gimnazijos Euroscolos komandos laukia ruošimasis debatams Strasbūre.