• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konferencija ,,Kalnų pašaukti“

 
image

Gruodžio 11- ąją Jungtinių Tautų organizacija yra paskelbusi Tarptautine kalnų diena. Vieniems galbūt tai puiki proga pasidomėti alpinizmu, kitiems – tiesiog pasigrožėti kalnų peizažais. Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentas Saulius Damulevičius sako, kad Lietuvoje ši diena nėra ypatingai minima, tačiau pats kopimas į kalnus lietuviams nesvetimas. Kruopščius ir darbščius tautiečius visada traukė kalnai. Tarptautinė Kalnų diena pasaulyje Jungtinių Tautų iniciatyva pirmą kartą paminėta 2003 metais. Lietuvoje ji kasmet pažymima simboliškai.
Mūsų gimnazija šiai dienai paminėti surengė konferenciją ,,Kalnų pašaukti“, kur mokiniai skaitė savo paruoštus pranešimus. 7 klasių mokiniai papasakojo apie Telšių septynias kalvas ir lietuviškais vardais pavadintas pasaulio kalnų viršūnes. Aštuntokės pasidalijo mintimis apie Monblaną ir Everestą. Apie aukščiausią Telšių savivaldybės kalvą – Šatriją – pranešimą skaitė gimnazijos mokinių prezidentė Saulė Akavickytė.
Maloniausia mūsų bendruomenei kalbėti apie Editą Harrell Nichols. Edita - gimnazijos pirmosios laidos absolventė. Apie ją, pirmąją lietuvę, įkopusią į Žemės stogą, papasakojo Gintarė Gintalaitė. Aistė Brazlauskaitė skaitė pranešimą apie Vlado Vitkausko žygius į kalnus. ,,Savo meilės kalnams nevadinčiau liga. Tai greičiau gyvenimo būdas “, - pirmojo lietuvio, įkopusio į Žemės stogą, žodžiais kalbą baigė pranešėja. Aukščiausias visų žemynų viršūnes - Akonkagvą, Kilimandžarą, Makinlį ir Kosciušką - pristatė III klasės gimnazistai.
Istorijos mokytojas iš Italijos Pjercarlo paklaustas, ko jis pasiilgo būdamas Lietuvoje, trumpai atsakė: „Saulės, šilumos ir kalnų“. Konferencijos metu jis su nostalgija papasakojo apie aplankytus kalnus, dainavo dainas apie juos. Renginio organizatorė geografijos mokytoja Laima Uosytė taip pat pasidalijo savo įspūdžiais, patirtais kalnuose. „Juk visai nebūtina užkopti į aukščiausią Žemėje kalną. Svarbiau - rasti savąjį Everestą gyvenime", - šiais alpinisto Vlado Vitkausko žodžiais mokytoja baigė savo pasisakymą ir visiems konferencijos dalyviams palinkėjo kopti, keliauti, ieškoti bei atrasti.