Finansinio raštingumo ir verslumo pradmenys

 

Sėkmingai įgyvendintas projektas

    Geros mokyklos koncepcijoje teigiama, kad mokykloje mokiniai turėtų būti mokomi spręsti gyvenimiškas problemas bei išsiugdytų šiuolaikiniam gyvenimui aktualias kompetencijas Būtent šią programą pasirinkusi mokytoja Ramunė Šemetienė  rugsėjo mėnesį Telšių rajono savivaldybei teikė projektą ,,Finansinio raštingumo ir verslumo pradmenys“ ir gavo 1740 eurų finansavimą. Nepaisant dabartinės situacijos Lietuvoje, suplanuotos veiklos vyko sklandžiai ir projektas buvo sėkmingai įgyvendintas. Šiuo projektu  buvo siekiama ugdyti mokinių supratimą apie pinigų vertę, formuoti pozityvų požiūrį į taupymą bei sąmoningą asmeninių finansų valdymą, mokant atskirti poreikius nuo norų.

    Pirmiausia projekto dalyviai vyko į Vilnių. Čia mokiniai dalyvavo Lietuvos banko pinigų muziejaus edukacinėje pamokoje ,,Kaip gimsta pinigėliai?“, ,,Karališkos kibininės“ praktiniame užsiėmime, kur mokėsi gaminti kibinus. Sostinėje mokiniai dar aplankė Žaislų muziejų bei kitas miesto įžymybes.

    Kaip tapti verslininku? Kokia sėkmingo verslo paslaptis? Į šiuos klausimus pradinukai gavo atsakymus Telšių apskrities verslo inkubatoriuje. Čia mokinius maloniai pasitiko draudimo, dizaino, buhalterijos, projektavimo ir kompiuterinių technologijų įmonių savininkai. Anot Bilo Murfio, „Verslininkystė yra siekis pasinaudoti galimybe nepaisant to, kad šiuo metu neturi tam išteklių.“ Taigi, projekto dalyviai išteklių neturėjo, bet turėjo galimybę per tris minutes sukurti ,,Laimės” piešinį ir jį sėkmingai ,,parduoti“. Vaikų prekes įsigijęs UADBB ,,Dexpert” įmonės savininkas M. Bytautas vaikams dar įteikė atminimo dovanėlių. Apsilankę KU ,,Germanto lobis“ mokiniai iš pavaduotojos I. Navikienė sužinojo, kaip sumaniai valdyti ir taupyti asmeninius finansus, o gimnazijos kapelionas Piercarlo Manzo papasakojo apie savo vaikystę Italijoje. Projekto metu pradinukai dalyvavo dar vienoje veikloje -  E. Puidokienės ,,Šventinė idėja ŠI design“ ir I. Dirgėlienės ,,Jūsų Šventei "Nuo & Iki"“ praktikume - kur pasigamino nuostabų  žaislą Kalėdų eglutei.

    Projekto dalyviai aktyviai plušėjo ir kūrybinėse veiklose: kūrė taupykles, pinigų vokelius, ,,apsipirko“ virtualioje parduotuvėje, iš savo uždarbio įsigijo prekių, sukūrė reklaminį stendą, lankstinuką, apžiūrėjo monetų kolekciją ir t.t. Be to, „Swedbank Lietuvoje“ facebook grupės konkurse mokiniai laimėjo knygą „Pinigai ir kiti Gilučių šeimos reikalai“, kuri  moko saikingo vartojimo kasdieniniame gyvenime.

    Sistemindami projekto veiklų informaciją lankstinuke, pradinukai suprato, kad su pinigais reikia elgtis atsakingai, visada planuoti išlaidas ir atidžiai rinktis siūlomas prekes. Jie suvokė, kad negalima pervertinti savo finansinių galimybių ir kad svarbu nepamiršti dalį pajamų skirti labdarai.

 

Atnaujinta: 2024-06-14
Pamokų laikas
Pertrauka
  • 1. 08.00 - 08.45
  • 2. 08.55 - 09.40
  • 3. 09.55 - 10.40
  • 4. 11.00 - 11.45
  • 5. 12.00 - 12.45
  • 6. 12.55 - 13.40
  • 7. 13.45 - 14.30
  • 8. 14.35 - 15.20