Olimpinis mėnuo 2020

    „Olimpinis mėnuo“ – LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, LR Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotas projektas pradinių klasių moksleiviams.

    Pagrindinis šio projekto tikslas – skatinti pradinių klasių moksleivių fizinį aktyvumą. Rudenį vykstančio projekto metu pradinių klasių moksleiviai supažindinami su sportu ir sveika gyvensena, skatinami aktyviai laiką leisti per pertraukas tarp pamokų ir, jei įmanoma, pamokose, kur išbandomos įvairios mankštos ir žaidimai.

       Šiais metais projektas vyko rugsėjo 28 – spalio 23 dienomis.

       Dalyviai: 2a, 3a, 3b, 4a klasių mokiniai.

      Temos:

Fizinis aktyvumas;

Sveika mityba;

Vaiko gerovė;

Kokybiškas poilsis.

    Olimpinio mėnesio I savaitė - Ąžuolas Galingasis

    Tema: Fizinis aktyvumas

    2a, 3ab ir 4a  klasės mokiniai kiekvieną rytą, kartu su mokytojomis darė Ąžuolo Galingojo mankštą. Smagiai sportavo per fizinio ugdymo pamokas. Pertraukų metu žaidė judriuosius žaidimus. Visos veiklos vaikams suteikė daug teigiamų emocijų.

     Olimpinio mėnesio II savaitė – Amis Kilniaširdis

     Tema: Sveika mityba

   2a, 3ab ir 4a klasės mokiniai įsitraukė į sveikos mitybos suteikiamus potyrius:  pristatė sveikus maisto produktus, rinko informaciją apie jų naudą sveikatai, pasakojo,  kokį sveiką ir įdomų patiekalą pasigamino.

    Olimpinio mėnesio III savaitė –  Una Superbičiulė

    Tema: Emocinė sveikata

   Mokiniai kiekvieną dieną žiūrėjo edukacinius vaizdo įrašus, kurių pagalba aiškinosi emocijų svarbą ir kaip atpažinti, nustatyti ir susidraugauti su savo išgyvenamomis emocijomis.  Vaikai sužinojo, kad kiekviena emocija turi savo spalvą, išsiaiškino, kaip penkių pirštų metodu atpažinti, suprasti, įvardinti, išreikšti ir reguliuoti savo patiriamas emocijas. Mokiniai žaidė įvairius žaidimus, kuriuose teko išreikšti emocijas, išmėgino juoko terapiją, mokėsi kvėpavimo pratimų.

     Olimpinio mėnesio IV savaitė – Luka Kibirkštis

     Tema: Kokybiškas poilsis

     Ketvirtoji „Olimpinio mėnesio“ savaitė buvo skirta kokybiškam poilsiui. 2a, 3ab, 4a klasių mokiniai susipažino su pagrindiniais kokybiško poilsio elementais. Vaikai sužinojo, ką kiekvienas turėtų daryti, jog dieną jaustųsi pailsėjęs ir laimingas bei kokius atsipalaidavimo ir nusiraminimo pratimus atlikti, norint atsikratyti įtampos. Superherojė Luka Kibirkštis vaikus mokė įvairių veiklų, kurios padėjo pailsėti pertraukų metu.

    „Olimpinio mėnesio“ projektas baigėsi. 2a, 3ab ir 4a klasių  mokiniams, jų mokytojoms, visuomenės sveikatos specialistei, gimnazijos psichologei- tai lyg maža pergalė. Jie visi kartu įveikė trisdešimties dienų, kupinų įdomių veiklų ir naujų atradimų, iššūkį. Vaikai, lyg maži superherojai, buvo apdovanoti diplomais.

 

Atnaujinta: 2023-04-01
Pamokų laikas
Pertrauka
  • 1. 08.00 - 08.45
  • 2. 08.55 - 09.40
  • 3. 09.55 - 10.40
  • 4. 11.00 - 11.45
  • 5. 12.00 - 12.45
  • 6. 12.55 - 13.40
  • 7. 13.45 - 14.30
  • 8. 14.35 - 15.20